MUZEJSKA REPUTACIJA KAO UPRAVLJAČKI ALAT – međunarodni forum
Pozivamo vas na slijedeću aktivnost/forum u su-organizaciji ICOM Hrvatska, uz niz partnera i podupiratelja
MEĐUNARODNI MUZEJSKI FORUM S RADIONICOM
19. – 21. svibnja 2025., Zadar, Hrvatska
„MUZEJSKA REPUTACIJA KAO UPRAVLJAČKI ALAT“
Forum i radionicu u Zadru/Hrvatskoj podražavaju: ICOM Special Project Grant, Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Grad Zadar, Međunarodni odbor za muzeje (ICOM) Pariz, Muzej antičkog stakla Zadar, Narodni muzej Zadar
Projektni partneri: ICOM Hrvatska, INTERCOM, ICLCM, ICOM BiH, ICOM SEE, Fondazione Musei Civici di Venezia (MUVE – Gradsko vijeće venecijanskih muzeja)
Prijava je otvorena za muzejske stručnjake, voditelje interpretacijskih centara, voditelje turističkih zajednica.
Molimo ispunite obrazac dostupan ovdje: FORM i pošaljite ga za registraciju na sljedeće e-mail adrese: goranka.horjan@gmail.com i secretary.intercom@icom.museum
Sudjelovanje na samoj radionici je besplatno, ali sudionici samostalno snose ostale troškove sudjelovanja.
Najava: Muzeji su važna društvena infrastruktura i radi toga u svom radu moraju njegovati pristup usmjeren na zajednicu. To je dvosmjerni ulica za međusobnu interakciju uzimajući u obzir aktualna pitanja koja bi se trebala rješavati u muzejima. Osim što pružaju neformalno obrazovanje i kulturne programe kao vitalni izvor društvenog i ekonomskog napretka, uloga muzeja je i poboljšanje dobrobiti i individualnog obogaćivanja. U stresnom okruženju antropocena i vremenu velike neizvjesnosti, od muzeja se više nego ikad traži da osnaže ljude i obogate zajednice. Oni služe kao „platforma zajednice“ pružajući uključivu podršku svim građanima i svojoj okolini. Međunarodni forum bavit će se konceptima uključivosti i relevantnosti u jačanju muzejske reputacije i izgradnji pouzdanog muzejskog brenda.
Forum će ponuditi prezentacije i panele s nekoliko uglednih govornika iz SAD-a, Italije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Poseban naglasak stavljen je na lokalne zajednice koje se suočavaju s prekomjernim turizmom i migracijama radne snage te na načine na koje muzeji odgovaraju na te probleme.
Program obuke usredotočit će se na izgradnju reputacije i povjerenja te na to kako muzeji mogu izgraditi narativ koji zagovara prijateljski ekosustav u svom okruženju. Kako bi postigli taj cilj, muzeji moraju primijeniti zdrav i uključiv pristup u izgradnji svoje reputacije.
Polaznici će imati priliku sudjelovati u radionici koju vode stručnjaci za marketing, brendiranje i muzejske studije.
Program skupa je na poveznici: HR PROG fin
Zašto sudjelovati? Međunarodni muzejski forum s programom obuke izravno pomaže stručnjacima koji rade u muzejima i interpretacijskim centrima da se usredotoče na ugled svojih institucija. Program je otvoren za muzejsko osoblje, voditelje i kustose te stručno osoblje iz interpretacijskih centara. Program doprinosi prepoznavanju, vrednovanju i poticanju izvrsnosti kroz edukativne interaktivne radionice za muzejske stručnjake. Forum će se dominantno održavati na engleskom jeziku.